تبليغات X

نمایندگی بوش
سرویس وبلاگدهی بیان
سرویس وبلاگدهی اسپورت بلاگ
کلیک ویو
لباس پرستاری
نظافت منزل
خرید فولاد
تشک رویال
سایت ایران ملک
سایت گمیابی
نمایندگی تعمیرات بوش
نمایندگی تعمیرات آاگ
دانلود تحقیق
دانلود مقاله
دانلود جزوه
دانلود پیشینه تحقیق
دانلود مقاله و تحقیق
دانلود طرح های توجیهی
دانلود بهترین مقالات
دانلود مقاله رایگان
دانلود مقاله
دانلود بهترین مقالات
دانلود تحقیق
دانلود مقاله و تحقیق
دانلود تحقیق و مقاله

دانلود طرحهای توجیهی

دانلود تحقیق آماده کردن فلزات برای استفاده در ساخت بدنه خودرو

شنبه 1 دی 1397
10:50
طرح توجیهی

دانلود تحقیق آماده كردن فلزات برای استفاده در ساخت بدنه خودرو
دسته بندی مکانیک
بازدید ها 1
فرمت فایل doc
حجم فایل 42 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 61
دانلود تحقیق آماده کردن فلزات برای استفاده در ساخت بدنه خودرو

فروشنده فایل

کد کاربری 8067
کاربر

علاوه بر ساختار شیمیایی فلزات، ساختار سطح فلزات نیز بر روی خواص ظاهری سیستم رنگی كه در مراحل بعد اعمال می‌شود مؤثر می‌باشند. ساختار سطح فلزات كم و بیش متأثر از پروسه تولید فلزات و نحوه شكل دهی آنها می‌باشد. به همین دلیل زبری سطح فلز را طی عملیات تمیزكاری بوسیله برس زنی، سندینگ و بلاستینگ بوسیله ذرات فولادی یا سند، تغییر می‌دهند، تا بوسیله ایجاد زبری مناسب خواص سیستم رنگ را بهبود دهیم.

از آنجا كه خواص ظاهری و حفاظتی لایه‌های رنگ كه در مراحل بعد اعمال می‌شوند وابستگی شدیدی به ساختار سطح فلزات دارد، به همین علت در نظر گرفتن فاصله قله تا دره و اختلاف بین بلندترین قله و عمیق‌ترین دره اهمیت بالایی دارد.

در صورتیكه زبری سطح فلز زیاد باشد حتی بعد از اعمال لایه‌های مختلف رنگ می‌توان به وضوح تأثیر آن را پس از اعمال رنگ رویه مشاهده كرد. در شكل زیر یك نمونه از میزان تأثیر زبری سطح بدنه بر روی زبری لایه‌های مختلف رنگ، را می‌توان مشاهده كرد.

علاوه بر برخی مواد مورد استفاده در ساخت یك قطعه صنعتی همانند ساختار سطح و نحوه آماده‌سازی، یكی از عوامل دیگری كه به شدت بر روی كیفیت سیستم رنگ و در نتیجه خواص حفاظتی و ظاهری رنگ یك قطعه صنعتی اثر می‌گذارد نحوه اتصال و طراحی قطعه صنعتی می‌باشد. در صورتیكه یكی از اهداف رنگ‌آمیزی حفظ كیفیت رنگ در درازمدت باشد، طراحان صنعتی باید به قوانین معینی در طراحی قطعات صنعتی دقت كنند. این قطعات صنعتی ممكن از مواد مختلفی همانند چوب، كامپوزیت‌ها، فولاد یا سایر فلزات و پلاستیك یا سایر تركیبات ساخته شده باشند.

به خصوص طراحی مناسب قطعات ساخته شده از چوب به منظور جلوگیری از ایجاد استرس‌های حاصل از رطوبت و در نتیجه ترك خوردن چوب اهمیت ویژه‌ای دارد. در عین حال باید طراحی قطعه به گونه‌ای باشد كه بتوان لایه‌های مختلف رنگ را با ضخامت یكنواخت بر روی قطعه اعمال كرد و دارای حداقل مقدار اختلاف ضخامت باشیم.

ارتباط بین طراحی مناسب و پایداری رنگ را می‌توان به وضوح در ساخت پنجره‌ها مشاهده كرد. در هنگام طراحی پنجره باید مطمئن باشیم كه آب براحتی از روی پنجره خارج می‌شود و آب بر روی پنجره باقی نمی‌ماند. به منظور اطمینان از خروج آب می‌توان در برخی مناطق سوراخ‌هایی تعبیه كرد یا به این مناطق حالت شیب‌دار دهیم تا آب در این محل‌ها باقی نماند. همه لبه‌های تیز باید دارای انحنا شوند زیرا هرچه لبه تیزتر باشد ضخامت رنگ در آن مناطق كمتر می‌باشد. بنابراین با ایجاد انحنا در این مناطق سعی می‌كنیم تا به ضخامت مناسبی از فیلم رنگ دست یابیم. همچنین باید برخی نواحی با سیلرهای مناسب پر شوند. سیلرهای مورد استفاده باید خاصیت الاستیته خود را برای مدت‌های طولانی حفظ كنند زیرا همیشه یك پنجره تحت اثر استرس‌های دائمی می‌باشد.

قطعات فلزی اغلباً دارای شكل بسیار پیچیده و دارای نقاط اتصال، بوسیله جوشكاری و پرچ نمودن می‌باشند در عین حال دارای حفره و شیارهای متعددی می‌باشند. بدنه خودرو نیز دارای این ویژگی ها می‌باشد. وجود نقاط نوك تیز در یك قطعه فلزی باعث مشكل شدن فرآیند رنگ آمیزی آن می‌گردد. حفره‌های سربسته یا حفره‌هایی كه به سختی قابل دسترسی می‌باشند باید توسط مواد مناسب پر شوند یا اینكه توسط طراحی مناسب یا ایجاد سوراخ برای ورود رنگ به داخل آنها قابل دسترس شوند. زمانی كه اعمال رنگ بصورت غوطه وری صورت گیرد همانند اعمال آستر باید طراحی خودرو به گونه‌ای باشد كه مناطقی برای جمع شدن رنگ وجود نداشته باشد وجود این مناطق علاوه بر هدر رفتن رنگ باعث كاهش ضخامت فیلم رنگ در این مناطق و در نتیجه كاهش مقاومت خوردگی رنگ و در عین حال عیوب فراوان دیگری برای لایه آستر می‌شود. در صورت بروز این عیوب در یك لایه آستر مجبور به رفع عیب از نقاط معیوب می‌باشیم كه نتیجه آن افزایش هزینه‌های رفع عیب، افزایش تعداد نیروی انسانی مورد نیاز برای رفع عیب، افزایش طول سالن رنگ و افزایش سایر هزینه‌ها و در عین حال كاهش سرعت تولید خط خودرو می‌گردد. به علت اینكه دلایل بروز این عیوب، روش‌های رفع عیوب احتمالی دارای جزییات فراوان می‌باشد و در عین حال تعداد عیوب احتمالی نسبتاً زیاد می‌باشد به همین دلیل در این كتاب در مورد این مسائل صحبت نمی‌كنیم و فقط به بیان كلیات اكتفا می‌كنیم. تبدیل نقاط نوك تیز به نقاط دارای انحناء نیز اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا همانطور كه گفته شد ضخامت لایه‌های رنگ در لبه‌های نوك تیز پایین می‌باشد كه نتیجه آن كاهش خواص حفاظتی سیستم رنگ در این نقاط می‌باشد.

فایل ورد 61 ص


[ بازدید : 74 ]

دانلود تحقیق انتخاب بهترین خودرو

شنبه 1 دی 1397
10:48
طرح توجیهی

انتخاب بهترین خودرو ، انتخاب خودرو ، خودرو در ایران ، خودرو ، خودروهای موجود در ایران
دسته بندی مکانیک


فرمت فایل doc
حجم فایل 316 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 42
دانلود تحقیق انتخاب بهترین خودرو

فروشنده فایل

کد کاربری 8067
کاربر

پژو 206

شركت ایران خودرو و پژو فرانسه با امضای قراردادی توافق كردند كه خودروی پژو 206 را به صورت مشترك تولید كنند.

بر اساس این قرارداد از مهرماه سال 1380 سالانه 120 هزار دستگاه پژو 206 در شركت ایران خودرو به مدت 10 سال تولید خواهد شد و از بدو تولید حدود بیش از 65% قطعات آن ساخت داخل خواهد بود.

این قراردادبر اساس موازنه ارزی منعقد گردیده و به هر میزانی كه ایران خودرو قطعات پیش ساخته ( C.K.D.) وارد كند، خودرو تولیدی صادر خواهد شد و به این ترتیب می توان گفت كه تولید این خودرو هیچ گونه هزینه ارزی برای دولت و ایران خودرو نخواهد داشت.

این خودرو که هم اکنون در اروپا عرضه می شود نسل ششم خودروهای فرانسه است و از تکنولوژی بسیار پیشرفته ای برخوردار است. شروع تولید این خودرو در کشور فرانسه از سال 1998 می باشد.

گارانتی به میزان 30000 کیلومتر

تجهیزات موجود و یا قابل نصب به صورت سفارشی

 • گیربکس معمولی و یا اتوماتیک
 • فرمان هیدرولیک یا معمولی
 • سیستم کاتالیست موتور جهت جلوگیری از آلودگی هوا (به صورت آبشن)
 • کیسه های هوای ایمنی برای راننده و سرنشین
 • تنظیم صندلی راننده به طور عمودی
 • سیستم ضد قفل ترمز ABS
 • دارای سیستم BSI (مغز متفکر الکترونیکی)
 • تنظیم چراغهای جلو از داخل اتاق خودرو
 • شیشه بالابر برقی
 • کولر و کمربند ایمنی برای کلیه سرنشینان
 • شناسایی سوئیچ خودرو به منظور جلوگیری از سرقت
 • موتور دیزلی (به صورت آبشنال قابل نصب است)

مشخصات فنی

 • جایگاه دیفرانسیل : تک صفحه ای خشک با عملکرد مکانیکی
 • تعلیق جلو : مستقل از نوع مک فرسون با فنر پیچشی
 • تعلیق عقب : مستقل ، میله پیچشی Shock absorber هیدرولیک
 • سیستم فرمان : هیدرولیکی
 • شعاع چرخشی : 9.85 m
 • مشخصات تایر : رادیال ، تایر بدون تویی


[ بازدید : 72 ]

دانلود تحقیق آیرودینامیک در طراحی خودرو

شنبه 1 دی 1397
10:46
طرح توجیهی

نیروی آیرودینامیک به عنوان یکی از نیروهای مقاوم وارد از طرف جاده شناخته می شود نیروی آیرودینامیک وارد بر خودرو ، با نیروی دراگ و نیروی بالابرنده یا پایین برنده ، گشاور دورانی ، پیچشی و چرخشی و صدا اثر متقابل دارد این نیروها بر مصرف اقتصادی سوخت ، کنترل کردن خودروو NVH بسیار موثرند
دسته بندی مکانیک
بازدید ها 2
فرمت فایل doc
حجم فایل 1024 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 35
دانلود تحقیق آیرودینامیک در طراحی خودرو

فروشنده فایل

کد کاربری 8067
کاربر

نیروی آیرودینامیک به عنوان یکی از نیروهای مقاوم وارد از طرف جاده شناخته می شود . نیروی آیرودینامیک وارد بر خودرو ، با نیروی دراگ و نیروی بالابرنده یا پایین برنده ، گشاور دورانی ، پیچشی و چرخشی و صدا اثر متقابل دارد . این نیروها بر مصرف اقتصادی سوخت ، کنترل کردن خودروو NVH بسیار موثرند .

نیروهای آیرودینامیکی روی خودرو از دو منبع نیروی فشار (دراگ) و اصطکاک چسبنده (گران رو) به وجود می ایند . در ابتدا مکانیک جرین هوا به منظور تشریح ماهینت جریان اطراف بدنه خودرو بررسی می شود سپس ساختار طراحی خودرو برای نمایش اثر کیفی کارکرد آیرودینامیکی مورد مطالعه قرار می گیرد .

مکانیک جریان هوای اطراف خودرو

توده جریان هوای روی بدنه یک خودرو از رابطه بین سرعت و فشار در معادله برنولی به دست می آید .

در فاصله دور از خودرو ، فشار استاتیکی هوا همان فشار محیطی یا فشار با رومتری یا فشار اتمسفری است . فشار دینامیکی به وسیله رابطه سرعت مربوط به دست می آید . رابطه ای که برای تمام خطوط جریان هوایی که به خودرو نزدیک می شوند صادق است . بنابراین فشار کل برای تمام خطوط جریان هوا ثابت است و برابر است با . هنگامی که جریان هوا به خودرو نزدیک می شود توده جریان هوا شکافته می شود که قسمتی به بالای خودرو و بقیه به زیر می روند . در نتیجه یک خط جریان مستقیما به بدنه برخورد می کند و به آن می چسبد (همان جریانی که با سپر خودرو بر خورد کرده ) و سرعت جریان به صفر میل می کند . با سرعت صفر ، فشار استاتیکی در آن نقطه از خودرو برابر خواهد بود و در صورتی که فشار ضربه وارد در این نقطه از خودرو صفر باشد فشار استاتیکی برابر فشار کل خواهد بود .

در نظر بگیرید چه اتفاقی برای جریان روی کاپوت می افتد . در ابتدا خطوط جریان به طرف بالا هدایت می شوند و انحناء خطوط جریان به صورت مقعر به سمت بالاست . در فاصله ای از بالای خودرو برای نیروهای آیرودینامیکی می توان در معادهل برنولی جریان هوا را غیر متراکم فرض کرد در حالی که رابطه مناسب برای جریان هوای متراکم معادله اول است .


[ بازدید : 77 ]

دانلود تحقیق باطری خودرو

شنبه 1 دی 1397
10:45
طرح توجیهی

جعبه باتری را به شکل مکعب مستطیل از جنس لاستیک و یا پلاستیک می‌سازند و باید در مقابل حرارت حاصله از فعل و انفعالات شیمیایی باتری و ضربه ، مقاوم بوده و در برابر عبور جریان الکتریسیته ، عایق خوبی باشد
دسته بندی مکانیک
بازدید ها 1
فرمت فایل doc
حجم فایل 12 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 11
دانلود تحقیق باطری خودرو

فروشنده فایل

کد کاربری 8067
کاربر

تاریخچه

اختراع چرخ نقطه عطفی بود در جهت طراحی و ساخت خودرو . نخستین نشانه‌ها از اختراع چرخ مربوط می‌شود به 3500 سال قبل از میلاد مسیح. نیاز انسان به ارتباطات و ایجاد شبکه‌های حمل و نقل یکی از موفقیت‌های اساسی در یکصد سال اخیر است. چیزی که در روزهای اولیه برای تولید ‌کنندگان اهمیت داشت عمدتا تولید ماشینهایی بود که حرکت کنند. امروزه راحتی و آسایش راننده و مسافرینش از اهمیت زیادی برخوردار است.

ماشین مدرن با صدها قسمت فعالش، مکانیسم پیچیده ای است و نوجوانان تحت تاثیر ماشین چه حقیقی باشد و چه اسباب بازی شگفت زده می‌شوند ، از اینرو اتومبیل صرفا یک وسیله مسافرت نیست بلکه وسیله‌ای جهت سرگرمی است.

تاریخ اتومبیل در قرن حاضر از پیشرفت‌ها و بدعت‌های دائمی برخوردار بوده‌است.

از میان لیست بسیار طویل یک مورد باتری خودرو است. برای اینکه پس از مکش و تراکم ، عمل احتراق انجام شود نیاز به جرقه الکتریکی شمع می‌باشد. در نتیجه برای بوجود آمدن این جرقه به تجهیزاتی چون باتری ، کابل ، استارت ، دینام ، کوئل ، دلکو ، وایر ، شمع و سوئیچ نیاز است

اجزا تشکیل دهنده باتری

جعبه باتری

جعبه باتری را به شکل مکعب مستطیل از جنس لاستیک و یا پلاستیک می‌سازند و باید در مقابل حرارت حاصله از فعل و انفعالات شیمیایی باتری و ضربه ، مقاوم بوده و در برابر عبور جریان الکتریسیته ، عایق خوبی باشد.

جعبه باتری بصورت خانه خانه ساخته شده و کف هر خانه دارای حوضچه‌هایی برای ته نشین شدن ذرات جدا شده از صفحات باتری و جلوگیری از اتصالات صفحات بیکدیگر می‌باشد. در صورتی که رسوبات یا لجن‌ها سطحشان بالا بیاید باعث اتصال کوتاه صفحات باتری شده و در نتیجه کاهش قدرت باتری را سبب می‌شود.

خانه باتری هر جعبه دارای تعدادی خانه جدا از یکدیگر می‌باشد. هر خانه حدود 2.2 ولت برق تولید می‌کند. اگر تعدادی صفحه مثبت و منفی داخل خانه باتری قرار دهیم و الکترولیت "اسید سولفوریک" بریزیم و ولت متر در مدار قرار دهیم 2 تا 2.2 ولت را می‌توانیم اندازه بگیریم. لذا برای باتری 6 ولت ، به سه خانه نیاز است.

صفحات باتری

در هر خانه سه صفحه مثبت ، منفی و عایق وجود دارد. تعداد صفحات منفی یکی بیشتر از صفحات مثبت می‌باشد به هر یک از صفحات مثبت و منفی پلیت می‌گویند. پس اگر خانه باتری 19 پلیت داشته باشد ، 9 عدد آن صفحه مثبت و 10 عدد صفحه منفی است. این عدد روی باتری نوشته می‌شود.

صفحات مثبت: صفحات مثبت از جنس پراکسید سرب PbO2 می‌باشد. ابتدا صفحات را از جنس سرب و آنتیموان بصورت مشبک ساخته و بعد ، از اکسید فعال شده پر می‌کنند.

صفحات منفی: عین صفحات مثبت بوده ، با این تفاوت که ماده فعال ‌شده آن "سرب اسفنجی" می‌باشد.


[ بازدید : 70 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود طرحهای توجیهی است. | با قدرت ویکی بلاگ